انتخاب شایسته شرکت تولیدی و صنعتی سامد به عنوان واحد نمونه استاندارد سال 1398 از سوی سازمان ملی استاندارد ایران

انتخاب شایسته شرکت تولیدی و صنعتی سامد به عنوان واحد نمونه استاندارد سال 1398 از سوی سازمان ملی استاندارد ایران

 

مراسم روز جهانی استاندارد در تاریخ 17/07/1398  با حضور سرپرست معاونت نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران جناب آقای دکتر مرندی مقدم، مدیر کل محترم استاندارد استان خراسان رضوی جناب آقای مهندس جمیع،  معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان رضوی  خانم مهندس موسوی، ریاست  محترم خانه صنعت و معدن آقای مهندس حسینی و تنی چند از مقامات استانی در سالن خواجه نصیرالدین طوسی دانشگاه فردوسی برگزار گردید .

  گزیده ای از سخنان  ریاست سازمان ملی استاندارد ایران سرکار خانم دکتر نیره پیروز بخت به مناسب روز جهانی استاندارد:

 

 سنگ نوشته های  تیمرة گلپایگان ، پیام هایی از مردمان ایران زمین در هفت هزار سال قبل برای ما دارند . لوح ها و گل نوشته‌ های تخت جمشید ، کتیبه بیستون  به عنوان روزنامه سنگی با 14 ستون  و به سه زبان رایج در دوره هخامنشی و حکاکی آن بر صخره‌های کوه همگی حکایت از هدف برقراری ارتباط با آیندهگان در طول  تاریخ دارد.

                  بشر همواره  قصد داشته است  تا از پایدارترین و ماندگارترین ابزارهای ارتباطی تولید پیام استفاده نماید تا خودش، پیامش  و تمدنش را برای تاریح جاودانه سازد .

 نگاه به سیر تحول وسایل ارتباطی، واقعیتی را آشکار می سازد که توجه به شیوه‌های جدید و ضابطه مند کردن آن ها ، رمز ماندگاری خواهد بود و در عصر حاضر پیشرفت  دانش و فن آوری های مرتبط با ابزارهای ارتباطی، به تصاویر ویدئویی رسیده است  که شاهد استفاده آن در علوم مختلف ، تحقیقات و آموزش ، علوم پزشکی ، سرگرمی و گذراندن اوقات  فراغت می باشیم و بنا بر گستره  وسیع استفاده  از ابزارهای ارتباطی، ضرورت  استاندارد سازی بیش از پیش  آشکار می‌گردد.

 اینجاست که استانداردهای ویدئویی به کمک می‌آیند تا به عنوان  " خالق صحنه های جهانی " موجبات به اشتراک گذاری اطلاعات از طریق تصاویر زنده و پویا و تامین نیاز صنایع مربوط به قابلیت های فشرده سازی را فراهم آورده و امکان تولید تصاویر ویدئویی ماندگار، با کیفیت بهتر و با دسترسی آسان تر را برای همه کاربران ایجاد نماید تا ما قادر باشیم پیام خود را به معاصران و آیندگان انتقال دهیم.

 گزیده ای از سخنان مدیرکل استاندارد خراسان رضوی آقای مهندس علیرضا جمیع به مناسب روز جهانی استاندارد:

 

  امروزه ابزارهای ارتباطی به وسیله ای برای آموزش و تحقق توسعه کشورها تبدیل شده اند. ارتباطات به ویژه  از جنس الکترونیکی ، بخش لاینفک زندگی بشر امروز در حوزه های مختلف می‌باشد  و اطلاعات و ارتباطات در جامعه فرا صنعتی کنونی، معیار اصلی توسعه و پیشرفت اقتصادی و صنعتی محسوب می‌شود.

بی تردید  ابزار ارتباطات و فن آوری ارتباطات  از جمله کلیپ ها و ویدئو هایی که حاوی مضامین اجتماعی، فرهنگی و آموزشی می باشند نیز با رعایت استانداردهایی تولید می‌گردند  که می توانند نقش موثری بر ارتقاء دانش و بینش در دنیای امروز و تعامل و ارتباط دو سویه با مخاطبان را فراهم نمایند.

سازمان ملی استاندارد و به تبع آن اداره کل استاندارد خراسان رضوی به عنوان مجموعه‌‍‌‌ای عظیم و موثر در چرخه نظام استاندارد سازی کشور با برخورداری از سابقه ای درخشان و نیروهای متعهد و متخصص، همواره یک سازمان پیشتاز در عرصه استانداردهای  ای سی تی کشور، ایفاگر نقش های ارزنده ای بوده و هست. سازمانی که به نو به خود و همگان با تغییرات شگرف جهانی  و با درک عمیق از ضرورت  استاندارد سازی  خدمات و سرویس های  خود با نیازهای رو به تزاید مشتریان محترم ، مجدانه به سوی همگرائی سرویس ها و خدمات خود با فن آوری  روز افزون عرصه ارتباطات در حرکت است.

 ضمن تبریک فرارسیدن رو جهانی استاندارد تلاش داریم تا با یاری حق تعالی با ارتقاء سطح استاندارد های ارتباطی نسبت به تسهیل انجام امور مردم گام های موثری برداریم .

 


چاپ